Pobudzanie przedsiębiorczości wśród młodzieży w celu zapobiegania bezrobociu poprzez propagowanie idei samozatrudnienia - wydanie publikacji pt. Przedsiębiorczość. Projekt realizowano od grudnia 2001 roku do września 2002 roku. Jego głównym celem było przede wszystkim podniesienie świadomości młodzieży z dziedziny przedsiębiorczości, jej roli i znaczenia w zapobieganiu bezrobociu poprzez samozatrudnienie. Fundacja Gospodarcza, przy współudziale ekspertów z Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiej Akademii Bankowej, opracowała i wydała publikację pt.: "Przedsiębiorczość", która trafiła do wybranych bibliotek szkół średnich oraz do doradców zawodowych w Powiatowych Urzędach Pracy i Klubach Pracy mieszczących się na terenie województwa pomorskiego.